6 kroków do naprawdę czystych rąk!

Przedszkole Miejskie nr 42 w Bytomiu to kolejna placówka, którą z akcją profilaktyczną odwiedziły panie z Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych UCK im. prof. Kornela Gibińskiego SUM.

Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat odpowiedniej higieny rąk oraz pokazanie jej znaczenia w zapobieganiu przenoszeniu patogenów, które mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. W części teoretycznej dowiedziały się po co myć ręce, jak ważne jest to dla ich bezpieczeństwa, a także poznały odpowiednią technikę mycia.

Podczas zajęć praktycznych panie Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych wykorzystały schemat metody Ayliffe dla dzieci. Przy pomocy wierszyka ćwiczyły prawidłową higienę rąk.

 

Krótki opis:

Pielęgniarki z Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych UCK odwiedziły kolejne przedszkole. W spotkaniu udział wzięło ponad 100 dzieci.

Oczywiście nie zabrakło „czarów” z wykorzystaniem magicznego żelu i znanej nam magicznej lampy UV.  Dzieci dowiedziały się, które miejsca na dłoniach są najczęściej pomijane i na co jeszcze należy zwrócić uwagę.

Przedszkolaki otrzymały rónież prezenty ufundowane przez Grupę PZU S.A.