Okuliści z Ceglanej trenują na najnowocześniejszym symulatorze operacyjnym!

Do dyspozycji szkolących są również dwa stanowiska do chirurgii zaćmy, każde wyposażone w mikroskop okulistyczny i Fakoemulsyfikator Centurion Vision System z pełnym wyposażeniem pola operacyjnego do zaćmy.

Cieszymy się, że nasi młodzi lekarze mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu chirurgii okulistycznej z uwzględnieniem chirurgii zaćmy w oparciu o najnowocześniejszy symulator oraz sztuczne gałki oczne – podkreśla organizator warsztatów prof. Ewa Mrukwa – Kominek, Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki SUM.
Jak dodaje – możliwości ćwiczenia na takim symulatorze są praktycznie nieograniczone. Można zacząć od prostych ćwiczeń, a kończyć na skomplikowanych zabiegach operacyjnych. 

W wirtualnej przestrzeni okuliści mogą przećwiczyć najtrudniejsze przypadki z jakimi najpewniej spotkają się w przyszłości przy stole operacyjnym. Poznają najnowsze techniki operacyjne i omówią najtrudniejsze kliniczne przypadki.

W treningach na symulatorze i dwóch stanowiskach do chirurgii zaćmy uczestniczy ponad 20 młodych lekarzy. 

Krótki opis:

Przez tydzień w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM, lekarze rezydenci i młodzi specjaliści mogą szkolić się na unikatowym symulatorze do chirurgii witroretinalnej