II Wiosenna Konferencja Internistyczna już 14 marca!

Organizatorem konferencji jest Zespół Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych SUM w Katowicach pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Michała Holeckiego.

Jak w roku poprzednim, naszą ambicją jest organizacja konferencji o jak największym wymiarze praktycznym - podkresla prof. Holecki. Tematyka zbliżającej się konferencji obejmuje zagadnienia z zakresu onkologii, pulmonologii, endokrynologii, gastroenterologii, hipertensjologii, diabetologii, farmakologii klinicznej, psychiatrii, reumatologii i anestezjologii. Dodatkowo przewidziano sesję ciekawych przypadków klinicznych, która w poprzedniej edycji cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Konwencja spotkania i jej charakter ma za zadanie przybliżenie wybranych, często jakże kontrowersyjnych zagadnień szeroko pojętej interny, co pozwoli na podejmowanie decyzji terapeutycznych w codziennej praktyce. Konferencja adresowana jest przede wszystkim do Internistów, Lekarzy Medycyny Rodzinnej, Lekarzy w trakcie specjalizacji oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiadomości z zakresu szeroko pojętej interny.


 

 

Krótki opis:

Tematyka zbliżającej się konferencji obejmuje zagadnienia z zakresu onkologii, pulmonologii, endokrynologii, gastroenterologii, hipertensjologii, diabetologii, farmakologii klinicznej, psychiatrii, reumatologii i anestezjologii.