Informacja dla Pacjentów!

Szanowni Pacjenci!

 

z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną Dyrekcja Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego SUM w Katowicach informuje o ograniczeniach w udzielaniu planowych świadczeń zdrowotnych, takich jak planowe przyjęcia na oddziały Szpitala oraz planowe wizyty ambulatoryjne.

 

W tym zakresie (planowych przyjęć na oddziały i wizyt ambulatoryjnych) zespół Szpitala po kontakcie telefonicznym z Pacjentem będzie ustalał nowy termin przyjęć lub wizyt.

 

Zostaje zapewniona realizacja świadczeń dla pacjentów z chorobą nowotworową w zakresie leczenia systemowego (chemioterapii i programów lekowych) oraz radioterapii. W każdym przypadku decyzję o odroczeniu lub kontynuacji leczenia podejmuje lekarz prowadzący na podstawie oceny aktualnego stanu klinicznego pacjenta. Ograniczone zostają wizyty kontrolne Pacjentów po zakończonym leczeniu onkologicznym. Informacja o zmianie terminu wizyty zostanie przekazana telefonicznie w oparciu o decyzję lekarza.

 

Szczegółowe informacje dla pacjentów z chorobą nowotworową na stronie internetowej Szpitala.

 

Pacjenci z niepokojącymi objawami, które mogą mieć związek z chorobą podstawową lub prowadzonym leczeniem są proszeni o bezpośredni kontakt telefoniczny ze Szpitalem w celu umówienia wizyty konsultacyjnej.

 

Utrzymana zostaje realizacja świadczeń dla Pacjentów w Programach Lekowych.

 

Pilne badania diagnostyczne będą wykonywane w terminie. W przypadku przesunięcia terminu planowych badań kontrolnych pacjent zostanie poinformowany telefonicznie.

 

Na terenie całego Szpitala utrzymujemy zakaz odwiedzin.

 

Wejście i wyjście na teren Szpitala odbywa się w tylko i wyłącznie:

 

- głównym wejściem w lokalizacji ul.Medyków 14

- głównym wejściem w lokalizacji ul.Ceglana 35

 

Przy wejściu do Szpitala znajdują się dozowniki z preparatem do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz tzw. zespoły przesiewowe, które sprawdzają stan zdrowia pacjentów i ewentualnie zaopatrują ich w ochronne maseczki jednorazowe. Na terenie całego Szpitala kontynuowane są nieprzerwanie procedury dezynfekcyjne.

 

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. O zmianach powyższych ustaleń będziemy Państwa informować na bieżąco.