przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Aktualności

Uroczyste odsłonięcie ławeczki upamiętniającej Panią Profesor Ariadnę Gierek – Łapińską

"Od wielu lat szukaliśmy sposobu na uhonorowanie osoby Pani Profesor Ariadny Gierek – Łapińskiej w miejscu, które stworzyła i rozwinęła. Najbliższym naszemu sercu rozwiązaniem okazała się ławeczka, będąca swego rodzaju symbolem – takim miejscem spotkania i bliskości z drugim człowiekiem. Bo właśnie taka była Pani Profesor – zawsze blisko drugiego człowieka, zawsze pierwsza, by pomóc każdemu choremu. Ławeczka ma również zachęcać do zatrzymania się, chwili na oddech i zebranie myśli, może refleksji. Do tego i Państwa serdecznie zachęcamy. Dzisiejsze wydarzenie to również uczczenie jubileuszu 50-lecia działalności Katedry i Kliniki Okulistyki. Wpisuje się ono również w obchody jubileuszu Szpitala." – mówi dyrektor Renata Wachowicz.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z 75 - lecia Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

W Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, endokrynolodzy świętowali 75-lecie powstania Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jego prezeską jest prof. Beata Kos – Kudła, lekarz kierujący Oddziałem Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Czytaj więcej...

75 lecie Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

Obchody 75 lecia Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego odbędą się w Katowicach w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku podczas organizowanego 30. Kursu Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych.

Czytaj więcej...

Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia

Szanowni Państwo, drodzy Pracownicy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia, które obchodzimy 7 kwietnia to znakomita okazja, by wyrazić głęboką wdzięczność. Dziękuję Państwu za niezwykle trudną, codzienną pracę. Za Państwa profesjonalizm, zaangażowanie i empatię, a także za poświęcony czas, cierpliwość i życzliwość. Słowa uznania kieruję do wszystkich związanych z szeroko pojętą ochroną zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych, farmaceutów, salowych, kapelanów, jak również do wszystkich pracowników administracyjnych. Pragnę życzyć Państwu przede wszystkim – zdrowia i wytrwałości. Niech realizacja Państwa szlachetnej, chociaż trudnej misji, przynosi nie tylko satysfakcję, ale także stanowi motywację do dalszych działań. Życzę powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Z wyrazami najwyższego szacunku Renata Wachowicz Dyrektor

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne

Szanowni Państwo, Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Niech ten świąteczny czas przyniesie ze sobą nadzieję, radość i spokój oraz chwilę oddechu od codziennych obowiązków. życzy Dyrekcja

Czytaj więcej...

Podsumowanie XIV Studenckiej Ogólnopolskiej Konferencji Okulistycznej 2024

9 marca 2024 roku, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach odbyła się XIV edycja Studenckiej Ogólnopolskiej Konferencji Okulistycznej.

Czytaj więcej...

Ruszają zapisy na badania w ramach "Tygodnia dla kobiet"

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety powyżej 18. roku życia do udziału w inicjatywie „Tydzień dla Kobiet”, organizowanej przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne!

Czytaj więcej...

Prof. Tomasz Szczepański rektorem SUM na kadencję 2024 – 2028

Szanowny Panie Profesorze z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o Pana ponownym wyborze na stanowisko Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Już wkrótce IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych

Jedną z prelegentek podczas wydarzenia będzie Renata Wachowicz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Czytaj więcej...

Za nami Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja na temat Holistycznego Wsparcia Kobiety w Okresie Okołoporodowym

Wydarzenie było odpowiedzią na ogromne zainteresowanie środowiska specjalistów okołoporodowych tematami związanymi z kompleksowym wsparciem pacjentek.

Czytaj więcej...

Za nami niezwykły 32. Katowicki Finał WOŚP 2024

Zobaczcie jak wspólnie graliśmy w Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach Kochani! Dziękujemy Wam za wsparcie, aktywny udział w wydarzeniu i ogrom życzliwości fot. Paweł Krotowski

Czytaj więcej...

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już wkrótce! W UCK moc atrakcji.

Katowicki finał WOŚP rozpoczynamy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w lokalizacji przy ul. Medyków 14, a kończymy pod katowickim Spodkiem.

Czytaj więcej...