"Sięgnij po posiłki"

Specjalnie dla pacjentów po udarze mózgu oraz ich opiekunów 8 grudnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zorganizowano warsztaty edukacyjne NutriDzień „Sięgnij po posiłki”. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi odpowiedniego odżywiania po udarze mózgu.

Wśród pacjentów z chorobami neurologicznymi wielu boryka się z zaburzeniami połykania. To oni wymagają specjalnego przygotowania posiłków, odpowiedniego do ich problemu zagęszczania, a także edukacji w zakresie technik połykania. Właśnie do nich i ich rodzin skierowana jest nasza akcja – mówi dr hab. n. med. Ewa Krzystanek, Ordynator Oddziału Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K Gibińskiego w Katowicach.

 

Krótki opis:

Na Oddziale Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przeprowadzono warsztaty na temat żywienia w chorobie neurologicznej.

Bezpłatny warsztat poprowadziła dr n. o zdr. Magdalena Milewska, specjalizująca się m.in.w postępowaniu dietetycznym w chorobach neurologicznych. W części warsztatowej pacjentom zaprezentowano propozycje przygotowania posiłków wraz z ich degustacją. Takie posiłki - jak podkreślają organizatorzy - powinny być smaczne, zdrowe i przede wszystkim bezpieczne.

 

Organizatorami akcji byli:

UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach (Oddział Neurologii);

Firma Nutricia Medyczna.

 

Partnerem akcji była Fundacja Udaru Mózgu.