Opieka duszpasterska

LOKALIZACJA PRZY ULICY CEGLANEJ 35


Szpital zapewnia pełną opiekę duszpasterską przy łóżku chorego oraz możliwość korzystania z Kaplicy Szpitalnej, która zlokalizowana jest na 4 piętrze. Opiekę duszpasterską dla pacjentów wyznania rzymsko-katolickiego sprawuje:

ks. Ireneusz Tatura, tel. 600-967-680,

Parafia Podwyższenia Krzyża Św.

Ul. Piękna 8,

40-591 Katowice-Brynów,

tel. 32 257 15 47.

Msze święte odprawiane są w każdą niedzielę o godzinie 7.00 w Kaplicy Szpitalnej. Msze odbywają się także w każdy pierwszy piątek miesiąca. Przed każdą Mszą św. jest możliwość przystąpienia do spowiedzi. Sakramenty udzielane są przez kapłana podczas codziennych wizyt na oddziałach. Dodatkowo Sakramenty Pokuty, Spowiedzi czy Namaszczenia Chorych udzielane są na życzenie chorych na poszczególnych oddziałach przez cały tydzień, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej z księdzem.

 

LOKALIZACJA PRZY ULICY MEDYKÓW 14

 

Szpital zapewnia pełną opiekę duszpasterską przy łóżku chorego oraz możliwość korzystania z Kaplicy Szpitalnej, która zlokalizowana jest na parterze (obok Centralnej Izby Przyjęć). Opiekę duszpasterską dla pacjentów wyznania rzymsko-katolickiego sprawuje:

o. Kapistran Krzysztof Gogola tel. 605 341 814,

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP przy klasztorze Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów

ul. Panewnicka 76,

40-760 Katowice-Panewniki

tel. 32 252 68 70 lub 32 252 52 91.

 

Msze święte odprawiane są zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w Oddziałach szpitalnych.

Sakramenty:
- Komunia święta udzielana jest codziennie w Oddziałach szpitalnych w godzinach porannych.
- Pacjenci mogą skorzystać z sakramentu spowiedzi codziennie w Oddziałach w godzinach porannych oraz pół godziny przed Mszą Świętą (w zakrystii).
- Sakrament namaszczenia chorych udzielany jest na wyraźne życzenie chorego lub rodziny codziennie w Oddziałach szpitalnych w godzinach porannych oraz po Mszy Świętej.  

 

Pacjenci innych wyznań mają możliwość kontaktu telefonicznego z duchownymi stosownymi do wyznania. Wykaz kościołów i związków wyznaniowych na terenie Katowic w załączniku poniżej.