przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Aktualności

7 miejsce UCK w rankingu - najlepiej zarządzane szpitale publiczne w kategorii Szpitale Kliniczne i Instytuty

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im.prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach wśród laureatów rankingu Rzeczpospolita BFF Banking Group Liderzy Zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne w kategorii Szpitale Kliniczne i Instytuty!

Czytaj więcej...

"Przystań dla Mamy i Dziecka"

Przystań dla Mamy i Dziecka to miejsce, gdzie każda mama i jej dziecko znajdą bezpieczeństwo, najwyższą jakość opieki oraz innowacyjne podejście do leczenia i wsparcia.

Czytaj więcej...

48 OGÓLNOPOLSKIE DNI ENDOSKOPOWE! 

Kolejna edycja Dni Endoskopowych przechodzi do historii.

Czytaj więcej...

Forum Szpitali Klinicznych w Poznaniu

W panelu otwierającym konferencję „Gorące pytania w zarządzaniu” - uczestniczyła Dyrektor Renata Wachowicz  która jest jednocześnie członkinią Zarządu Polskiej Unii SZpitali Klinicznych. 

Czytaj więcej...

Dzień Wcześniaka

Życzymy dużo zdrowia dla maluszków i dużo siły dla ich rodzin.

Czytaj więcej...

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach w lokalizacji Medyków 14 otwarto nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego.

Dzięki kompleksowej przebudowie pomieszczeń Zakładu Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej na kondygnacji wysokiego parteru budynku Radiologii, powstała nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego.

Czytaj więcej...

Oddział Onkologii Klinicznej przeszedł gruntowną modernizację!

W miejscu starej infrastruktury powstał nowoczesny i komfortowy oddział łóżkowy wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi i pomieszczeniami administracyjno-biurowymi.

Czytaj więcej...

UCK po recertyfikacji!

Z radością informujemy, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach z sukcesem przeszło recertyfikację Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001-2015 oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności według normy ISO 22000-2018.

Czytaj więcej...

Za nami III Konferencja Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych w Katowicach pn.: "Zmiany w organizacji i finansowaniu świadczeń zdrowotnych w Polsce”

Dwudniowa konferencja miała na celu wymianę doświadczeń oraz podniesienie wiedzy i kompetencji jej uczestników, reprezentujących świadczeniodawców (szpitale kliniczne, wojewódzkie, powiatowe).

Czytaj więcej...

Diamentowe czepki

W Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej wręczono niezwykle prestiżowe Diamentowe Czepki oraz Odznaczenia Samorządowe.

Czytaj więcej...

Oddziały internistyczne w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym przeszły gruntowną modernizację

Oddziały Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych oraz Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej przeszły gruntowną modernizację. Koszt realizacji inwestycji to niemal 10 mln złotych.

Czytaj więcej...

Ponad 1 mln zł dofinansowania dla UCK z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na modernizację kanalizacji sanitarnej i pompowni ścieków sanitarnych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wsparł Szpital dofinansowaniem w wysokości blisko 1,1 mln zł na modernizację kanalizacji sanitarnej i pompowni ścieków sanitarnych. Całkowity koszt inwestycji, która ma zakończyć się w grudniu tego roku, szacowany jest na ponad 3 mln zł

Czytaj więcej...