przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Aktualności

Prof. Tomasz Szczepański rektorem SUM na kadencję 2024 – 2028

Szanowny Panie Profesorze z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o Pana ponownym wyborze na stanowisko Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Już wkrótce IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych

Jedną z prelegentek podczas wydarzenia będzie Renata Wachowicz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Czytaj więcej...

Za nami Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja na temat Holistycznego Wsparcia Kobiety w Okresie Okołoporodowym

Wydarzenie było odpowiedzią na ogromne zainteresowanie środowiska specjalistów okołoporodowych tematami związanymi z kompleksowym wsparciem pacjentek.

Czytaj więcej...

Za nami niezwykły 32. Katowicki Finał WOŚP 2024

Zobaczcie jak wspólnie graliśmy w Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach Kochani! Dziękujemy Wam za wsparcie, aktywny udział w wydarzeniu i ogrom życzliwości fot. Paweł Krotowski

Czytaj więcej...

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już wkrótce! W UCK moc atrakcji.

Katowicki finał WOŚP rozpoczynamy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w lokalizacji przy ul. Medyków 14, a kończymy pod katowickim Spodkiem.

Czytaj więcej...

Wyniki Projektu "ProteoRetina"

Celem projektu było odkrycie nowych opcji terapeutycznych w leczeniu dziedzicznych chorób siatkówki - odpowiedź na pilną potrzebę milionów osób na całym świecie cierpiących na dystrofię siatkówki.

Czytaj więcej...

42. rocznicę pacyfikacji kopalni Wujek

W hołdzie dla personelu medycznego, który niezłomnie wspierał rannych górników, odbyło się złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą ich bohaterskie działania. Tym symbolicznym gestem przypominamy o odwadze i solidarności, które stanowią fundament naszej pamięci i tożsamości.

Czytaj więcej...

Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego po modernizacji

Zakończyła się trwająca blisko 7 miesięcy modernizacja Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe warsztaty

Świątecznej atmosfery ciąg dalszy. Tym razem na Oddziale Okulistyki Dziecięcej odbyły się wyjątkowe warsztaty

Czytaj więcej...

Niezwykli goście na Oddziale Okulistyki Dziecięcej

Pewna legenda* głosi, że w wigilię Mikołajowego święta do dzieci przychodzą pomocnicy Świętego, by sprawdzić czy przez cały rok były grzeczne. Czasem przychodzą niezauważeni, czasem wjeżdżają z przytupem;) tak było dzisiaj u nas

Czytaj więcej...

7 miejsce UCK w rankingu - najlepiej zarządzane szpitale publiczne w kategorii Szpitale Kliniczne i Instytuty

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im.prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach wśród laureatów rankingu Rzeczpospolita BFF Banking Group Liderzy Zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne w kategorii Szpitale Kliniczne i Instytuty!

Czytaj więcej...