Misie po raz 6 pojawiły się pod szpitalną choinką na Oddziale Okulistyki Dziecięcej

To już nasza tradycja. Przychodząc z misiami na oddziały dziecięce niesiemy radość i dużo pozytywnej energii. Pobyt dziecka w szpitalu to trudny czas zarówno dla niego samego jak i dla rodzica. Tym bardziej w okresie przedświątecznym. My chcemy pomóc zapomnieć, choć na chwilę, o bólu, wykonywanych zabiegach czy rozłące z rodziną - mówi Magdalena Wszołek współkoordynator lokalny projektu "Miś pod Szpitalną Choinkę".

Studenci przebrali się za Mikołaje, renifery, był też jeden Superman. I to on skradł serca najmłodszych. 

Krótki opis:

Studenci medycyny przebrani za Mikołaje, renifery i Supermana pojawili się z worem prezentów na Oddziale Okulistyki Dziecięcej. Rozdawali misie i śpiewali kolędy.

W tym roku fundusze na zakup prezentów studenci pozyskali z kilku źródeł – Upiekliśmy ciasta i sprzedawaliśmy je na uczelnianym kiermaszu. W tym roku zorganizowaliśmy również I Bieg Mikołajów. Wystartowało w nim ponad 100 osób. Dochód z wpisowego zasilił naszą akcję – dodaje Magdalena Wszołek Współkoordynator Lokalny projektu "Miś pod Szpitalną Choinkę". 

Dzieci były zachwycone podarowanymi misiami. Jeden z nich towarzyszył nawet swojej małej właścicielce w drodze na zabieg. To piękna i niezwykle potrzebna akcja bo za każdym razem przywołuje uśmiech na twarzach małych pacjentów. A to towar deficytowy i bardzo cenny w szpitalnych murach. 

 

Media o wydarzeniu:

Gazeta Wyborcza

Polskie Radio Katowice - Infonstrada

TVS