Poradnia Leczenia Niepłodności oraz Ginekologiczna Izba Przyjęć otwarte!

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach włączając się w realizację programu Ministerialnego Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020 stało się jednym z referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności. Na realizację programu Szpital uzyskał jedną z największych dotacji Ministerstwa, która wynosi 3 750 000 zł.

Część środków przeznaczona została na dofinansowanie gruntownego remontu Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej. Oddział uroczyście otwarto w listopadzie. Kolejnym etapem było stworzenie Poradni Leczenia Niepłodności, w której pary borykające się z problemami niepłodności będą mogły skorzystać z wysokiej jakości świadczeń diagnostyki i leczenia. 

Nowy Oddział Endokrynologii Ginekologicznej i nowo powstała Poradnia Leczenia Niepłodności jest celem nadrzędnym obecnej polityki w ochronie zdrowia, a więc zintegrowanej opieki medycznej. Pacjenci diagnozowani w zakresie niepłodności mogą korzystać z wysokiej jakości sprzętu w poradni prokreacyjnej łącznie z całą gamą zabiegów, a w razie potrzeby hospitalizacji w Oddziale celem wyjaśnienia przyczyn niepłodności. Współdziałanie wielu specjalistów pracujących w tym programie pozwoli na dogłębne zdiagnozowanie przyczyny i pomocy parom borykającym się z niepłodnością – mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Madej – Ordynator Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. 

W ramach Poradni Leczenia Niepłodności powstały: gabinet zabiegowy oraz gabinet badań, a także pracownia andrologiczna. Pacjenci mają również możliwość w komfortowych warunkach oczekiwać na wizytę lekarską w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Koszt Inwestycji związanej z utworzeniem Poradni Leczenia Niepłodności wraz z Laboratorium Andrologicznym i wyposażeniem w sprzęt medyczny to 1 712 589 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia wyniosło 1 029 755 zł. Prace budowlane trwały 4 miesiące.

Krótki opis:

Nowa Poradnia Leczenia Niepłodności oraz zmodernizowana Ginekologiczna Izba Przyjęć wraz z poradniami cieszą pacjentów i personel medyczny. Prace trwały 4 miesiące. Efekt zdumiewa!

Równolegle prace wykonywane były również w ramach kolejnej inwestycji - przebudowy pomieszczeń Szpitala na potrzeby Ginekologicznej Izby Przyjęć. W wyniku przeprowadzonych robót rozbiórkowych i prac budowlano-instalacyjnych powstała nowa Ginekologiczna Izba Przyjęć wraz z poradniami: Ginekologiczą i Endokrynologii Ginekologicznej, a także Szkoła Rodzenia “Mama w Centrum”. 

W ramach przebudowy powstały m.in.: gabinety przyjęć, rejestracja wraz z poczekalnią, trzy gabinety poradni, gabinet USG, poczekalnia dla pacjentek zakwalifikowanych do przyjęcia na oddział.

Ginekologiczna Izba Przyjęć stanowi integralną część Centralnej Izby przyjęć naszego Szpitala. Wykonana inwestycja tworzy kompleks diagnostyczno-leczniczy, który z pewnościa spełni oczekiwania pacjentek jak i personelu Szpitala – mówi lek. med. Marek Pelan – Koordynator Centralnej Izby Przyjęć UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. 

Koszt modernizacji to 1 977 758 zł. Inwestycję wsparł Urząd Miasta Katowice kwotą 500 000 zł

 

Media o wydarzeniu:

TVP Katowice

TVS

Silesion

Polskie Radio Katowice

Gazeta Wyborcza