Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego
Biuletyn Informacji Publicznej
a a a

Zespół Pieśni i Tańca Katowice zagrał i zaśpiewał pacjentom naszego Szpitala!

Bez kolęd i kolędowania nie wyobrażamy sobie świętowania Bożego Narodzenia. Towarzyszą nam one co roku, stanowiąc nieodłączną oprawę kolacji wigilijnych w domach, świątecznych spotkań oraz nabożeństw odprawianych w kościołach. Symbolizują radość, jaką daje nam przyjście Jezusa Zbawiciela na ziemię. 

Dzisiaj tą radością podzielili się z pacjentami Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Katowice śpiewając i grając najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. 

To było wspaniałe wydarzenie wprowadzające w klimat nadchodzących Świąt. Muzycy przywieźli ze sobą ręcznie wykonane czapeczki na choinkę i rozdali je obecnym na koncercie. Przywieźli też coś o wiele cenniejszego - uśmiech, energię i autentyczną radość, którą chcieli podzielić się z pacjentami. 

Za tak cudowny prezent z całego serca dziękujemy!

Krótki opis:

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali pacjentom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Katowice. Muzycy przywieźli ze sobą wspaniałą, świąteczną atmosferę oraz drobne upominki dla chorych.