Za nami VIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH”, odbyła się w Katowicach w dniach 13-14 kwietnia br. Była ona kolejnym spotkaniem polskich i zagranicznych ekspertów reprezentujących różne dziedziny medycyny, zajmujących się problematyką nowotworów neuroendokrynnych (NEN) układu pokarmowego i płuc.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m. in.: Profesor Irvin Modlin (Yale University School of Medicine, New Haven, CT, USA), światowy ekspert w dziedzinie nowotworów neuroendokrynnych. Profesor odwiedził również Uniwersyteckie Centrum Klinicznego im. prof.  K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach by spotkać się z zespołem lekarzy Kliniki Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych.

Na konferencji obecny był także Prof. Dermot O'Toole - Prezydent Europejskiego Towarzystwa Guzów Neuroendokrynnych.

 

Krótki opis:

W dwudniowym spotkaniu udział wzięło niemal 200 polskich i zagranicznych ekspertów zajmujących się problematyką nowotworów neuroendokrynnych (NEN) układu pokarmowego i płuc.

Najwybitniejsi specjaliści dyskutowali m. in.: na temat nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego i płuc, najnowocześniejszych metod leczenia, nowych terapii oraz rosnących możliwościach diagnostycznych.