Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego
Biuletyn Informacji Publicznej
a a a

"Zaczarowany świat Alicji" - kolejna sztuka krakowskiej grupy teatralnej oczarowała najmłodszych pacjentów naszego Szpitala.


Spektakl "Zaczarowany świat Alicji" oparty został na motywach słynnej opowieści Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów". Twórcy spektaklu zaczerpnęli najzabawniejsze motywy i postaci, tak, aby przedstawienie było jak najciekawsze i interesujące dla mniejszych dzieci. Uzyskano w ten sposób barwną, pełną zaskakujących pomysłów historię.

Jej główni bohaterowie to: Alicja, Biały Królik, Marcowy Zając, Kapelusznik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Królowa Kier wraz z całą talią kart.

W przedstawieniu pojawiły się elementy nauki matematyki, nauki języka angielskiego oraz nauki tworzenia słów. A głównym zadaniem spektaklu jest przekonanie dzieci do konieczności nauki czytania i późniejszego czytania baśni i powieści.

 

Krótki opis:

Dzieci poznały niezwykłych bohaterów, a w samym przedstawieniu pojawiły się elementy matematyki, języka angielskiego, oraz nauki tworzenia słów.

To nie pierwsza taka inicjatywa Prekursora Artystycznego Bamm Baamm w naszym Szpitalu. Poprzednie spektakle cieszyły się równie dużą popularnością.

Krakowskiej grupie teatralnej bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)