Razem z WOŚP!

Nie wyobrażam sobie nie zaangażować się w akcję WOŚP. Widząc ile pomocy od WOŚP-u otrzymują ci najmłodsi pacjenci, pomagamy jako koło co roku i zachęcamy do tego wszystkich! - podkreśla Patryk Kwapień, współorganizator akcji, Przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznegow Katowicach.

Studenci medycyny przez 6 godzin badali poziom cukru, ciśnienie tętnicze, mierzyli masę ciała i zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Uczyli również podstaw pierwszej pomocy, a także tworzyli wspólnie kartki dla ciężko chorych dzieci. Dla przybyłych czekały słodkie niespodzianki.

Przy stoisku nie zabrakło także serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierala na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Każdy chętny mógł wesprzeć fundację wrzucając do puchy!

Udało się wspólnie zebrać ponad 5 tysięcy złotych!!!

Krótki opis:

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w lokalizacji Medyków 14 odbyła się kilkugodzinna akcja profilaktyczna. Były badania, nauka pierwszej pomocy, a także słodki poczęstunek.

Jako studenci medycyny, jesteśmy świadomi wpływu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stan współczesnej medycyny w Polsce. Sprzęt z czerwonym serduszkiem towarzyszy nam podczas zajęć klinicznych w szpitalach dziecięcych, dlatego tym chętniej angażujemy się w dzieło Orkiestry – dodaje Alicja Wojtyniak koordynator lokalny projektu „Medyczna WOŚP”, współorganizatorka akcji.

Medyczna WOŚP to ogólnopolski projekt organizowany przez większość oddziałów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem jest wsparcie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zbiórce pieniędzy na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.