Wiele radości i szczypta magii - a wszystko to z okazji Światowego Dnia Chorego!

Wizażystki z firmy Mary Kay zaprezentowały pacjentkom przeróżne techniki makijażu. Na pomysł zorganizowania akcji wpadła jedna z chorujących Pań – Ewa Weintrit. Zaplanowała ona również szereg innych wydarzeń. W każdym miesiącu na pacjentów oddziałów onkologicznych czekają różne atrakcje – pokaz peruk, makijażu, dietetyk, wykłady, wspólne wyjście z kijkami czy na koncert.

Chcę na moment odwrócić uwagę pacjentów od ich zdrowotnych problemów. Dla nas leczenie jest najważniejsze, ale bez dobrego samopoczucia, wywołania uśmiechu na twarzy wiele się nie zdziała – podkreśla pacjentka Ewa Weintrit.

Panie korzystały z porad wizażystek w godz. 10-13. Jedno ze stoisk umiejscowione zostało tuż przy rejestracji onkologicznej (parter), drugie na Oddziale Dziennym Chemioterapii (2 piętro).

 

 

 

Krótki opis:

Na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (lokalizacja Ceglana 35) Panie leczące się onkologicznie mogły skorzystać z pomocy wizażystek.

Pacjentów odwiedził również iluzjonista, finalista show „Mam Talent” – Tomasz Kabis. Na jego stronie internetowej czytamy:

"Cóż można dać człowiekowi piękniejszego od wiary w to, że marzenia są tak blisko? Misją mojego życia jest dawanie ludziom uśmiechu, nadziei i świadomości, że nawet rzeczy z pozoru niemożliwe mogą stać się rzeczywistością! Wierze, że ludzie i świat potrafią walczyć o marzenia!"

Dziękujemy za piękny występ i sporą dawkę humoru :) Dziękujemy i polecamy się na przyszłość! :)

Media o wydarzeniu:

TVN24

Polskie Radio Katowice

Polskie Radio Katowice - Infostrada

Reportaż - "Największa sztuczka Tomka Kabisa"