Sesja szycia "OnkoChust" za nami!

28 października 2017 r.  na terenie naszego Szpitala (w lokalizacji przy ul. Ceglanej 35) odbyła się sesja szycia "OnkoChust". To kolejna edycja akcji - tym razem jednak chcieliśmy pokazać cały proces ich tworzenia. Od wykroju materiału, poprzez szycie, aż do zaprasowywania i układania.

Do dyspozycji mieliśmy 90 metrów materiałów (wysokojakościowej bawełny) w różnych wzorach i kolorach. Były jesienne jabłka, rowery, sówki, gwiazdki, śnieżynki, serduszka, klasyczna krata czy grochy, a także uwielbiane przez pomysłodawczynie Panią Grażynę Koniorczyk - wielorybki.

Dzięki wsparciu personelu szpitala, sponsorom i wolontariuszkom, przez 4 godziny, udało się uszyć 116 chust, które trafiły już na oddział Radioterapii i Onkologii Klinicznej. Tam pacjentki będą mogły wybrać swój ulubiony wzór i kolor.

Krótki opis:

Kolejna edycja szycia "OnkoChust" za nami. W 4 godziny powstało 116 chust!

Tempo wykrajania, szycia i zaprasowywania chust było ekspresowe. Nie udało nam się jednak wykorzystać całego podarowanego materiału. Trafi on do pracowni i domów krawcowych-wolontariuszek, które uszyją kolejną partię chust i dostarczą je do naszej placówki.

Wiemy, że akcja szycia „OnkoChust” spotkała się z ciepłym przyjęciem, dlatego planujemy, by akcja wspólnego szycia odbywała się cyklicznie. Kolejna odsłona już w marcu. Może uda nam się zorganizować maraton szycia chust. Chętnych by wesprzeć akcję, po sobotnim spotkaniu, z pewnością nie zabraknie.

Akcję honorowym patronatem objęła fundacja Alivia

 

Media o akcji:

TVS

Polskie Radio Katowice

Gazeta Wyborcza

Silesion.pl

Fakt24.pl

PAP

RMF.FM