Leczyli śmiechem i rozdawali prezenty!

Wolontariusze rozpoczęli wizytę od spotkania z dziećmi w poradni. Rozdawali czerwone noski i sporą dawkę uśmiechu. Z poradni nasi niecodzienni goście przenieśli się na Oddział Okulistyki Dziecięcej. Tak wspaniałej wizyty najmłodsi nie mogli się doczekać.

To nie pierwsza wizyta wolontariuszy fundacji w naszym szpitalu - Wcześniej asystowaliśmy przy otwarciu świetlicy dla dzieci. Mikołajkowe spotkanie z najmłodszymi jest jednak dla nas szczególne. Zaczynamy bowiem stałą współprace ze Szpitalem – mówi Barbara Smolicha – pełnomocnik fundacji śląskiego oddziału.

Okres przedświąteczny powinien być radosny i pełen życzliwości. Stąd zaproszenie wolontariuszy Fundacji Dr Clown do wspólnego świętowania Mikołajek. W akcję zaangażował się również cały personel medyczny oddziału, a także Panie z Programu Aktywności Lokalnej "Szansa dla Biskupic", które dla małych pacjentów wykonały szydełkowe ozdoby.

Bardzo Dziękujemy za wsparcie!

Krótki opis:

Wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzili najmłodszych pacjentów naszego szpitala. Nie zabrakło uśmiechu, dobrej zabawy no i oczywiście prezentów :)

Na Mikołajkach nie poprzestajemy. Już w najbliższym czasie małych pacjentów czeka „Miś pod szpitalną choinkę” oraz spektakl „Legenda o św. Mikołaju” przygotowany przez grupę teatralną z Krakowa.

 

Dzisiaj pamiętano również o tych starszych dzieciach. Na Oddział Onkologii Klinicznej dotarły prezenty z Sanoka.