Pokonaj niewidzialną jaskrę

2017-04-18 09:52:59

Katedra Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierowana przez prof. dr hab. n. med. Joannę Lewin-Kowalik zaprasza do udziału w akcji "Pokonaj niewidzialną jaskrę" organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Jaskry

W dniu 15 marca 2017 roku w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach można będzie pogłębić swoją wiedzę na temat tej podstępnej choroby, jak również poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu w kierunku jaskry. Do akcji włączyło się również kilka gabinetów okulistycznych w Katowicach, Cieszynie oraz Lędzinach. O godzinie 13.00 w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej odbędzie się otwarty wykład pana dr hab. n. med. Sławomira Tepera - "Jaskra niewidzialna choroba wzroku", na który zapraszamy wszystkich  zainteresowanych.

W godzinach popołudniowych natomiast w ramach "Dnia otwartych gabinetów" możliwe będzie uzyskanie konsultacji lekarza okulisty wraz z badaniem przesiewowym w kierunku jaskry.

Jeśli ktoś z Twoich krewnych choruje na jaskrę, jeśli chorujesz na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe lub miałeś epizod podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza - wykryj jaskrę, ocal wzrok!

Punkty, w których można poddać się przesiewowemu badaniu okulistycznemu:

  • KATOWICE, UNIWERSYTECKIE CENTRUM KLINICZNE IM. PROF. K. GIBIŃSKIEGO SUM - KLINIKA OKULISTYKI, UL. CEGLANA 35
  • KATOWICE-LIGOTA, CENTRUM DYDAKTYKI I SYMULACJI MEDYCZNEJ SUM, UL. MEDYKÓW 8B
  • KATOWICE, OPTIMED, UL. ARMII KRAJOWEJ 65
  • CIESZYN, CENTRUM MEDYCZNE BESKIMED, UL. BIELSKA 8
  • LĘDZINY, VISION-MED, UL. POKOJU 92/2

Szczegółowe informacje oraz zapisy na badanie: Katedra Fizjologii 32 25 25 087 fzikatpl@sum.edu.nl

Szacuje się, że około 70 milionów osób na świecie cierpi z powodu jaskry.

Rocznie przybywa około 7,5 min nowych zachorowań, a całkowita liczba chorych na jaskrę może osiągnąć 76 milionów w 2020 i nawet 112 milionów w 2040 roku.

W Polsce problem jaskry szacunkowo dotyczy około 700 tysięcy osób, z czego przypuszcza się, że nawet połowa nie wie o swojej chorobie.

Krótki opis:

Katedra Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kierowana przez prof. dr hab. n. med. Joannę Lewin-Kowalik zaprasza do udziału w akcji "Pokonaj niewidzialną jaskrę" organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.