przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Zakup aparatury medycznej na Blok Operacyjny Neurochirurgii i Oddział Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej

 

Nazwa Programu lub dotacji: Dotacja celowa na zakupy inwestycyjne

Nazwa zadania: Zakup aparatury medycznej na Blok Operacyjny Neurochirurgii i Oddział Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej

 

Dofinansowanie: 5 060 416,00 zł

Całkowita wartość: 5 081 250,00 zł

W ramach realizacji zadania zadania zakupiono:

System do nieinwazyjnego mapowania mózgu z zastosowaniem przezczaszkowej stymulacji magnetycznej, który służy do precyzyjnego planowania operacji patologii mózgu. Urządzenie umożliwi precyzyjne mapowanie ważnych ośrodków mózgu przed planowaną operacją, może być wykorzystywane w diagnostyce neurologicznej. Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna to nowa metoda leczenia stosowana w psychiatrii i neurologii znajdująca coraz szersze zastosowanie kliniczne w świecie.

Zakup aparatu do zabiegów w kanale kręgowym umożliwi leczenie dyskopatii lędźwiowej. Zastosowanie nowatorskiej metody zapewni bezpieczeństwo i bardzo szybki powrót do zdrowia ze względu na małą inwazyjność. Dzięki zastosowaniu endoskopów minimalizuje się uszkodzenie mięśni przykręgosłupowych.

Zakup aparatury na Oddział Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej umożliwi oceną anatomii płodów szczególnie w ciążach zagrożonych i wysokiego ryzyka, co da szansę na wczesne wykrycie nieprawidłowości i zaplanowanie optymalnego czasu terapii. Inwestycja pozwoli na precyzyjna diagnostykę patologii łożyska, a w przypadku nieprawidłowości krążenia matczyno-płodowego, w połączniu z najnowszej generacji kardiotokografią - umożliwi optymalizację czasu rozwiązania ciąży i przyczyni się do obniżania współczynnika umieralności okołoporodowej noworodków i matek. Dzięki zakupom możliwy będzie szeroki screening pacjentek, co przełoży się w perspektywie na obniżenie umieralności na nowotwory żeńskich narządów płciowych.