przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Ruszają zapisy na badania w ramach "Tygodnia dla kobiet"

2024-03-06 12:20:51

Krótki opis:

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety powyżej 18. roku życia do udziału w inicjatywie „Tydzień dla Kobiet”, organizowanej przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne!

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety powyżej 18. roku życia do udziału w inicjatywie „Tydzień dla Kobiet”, organizowanej przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, znajdujące się przy ulicy Medyków 14 (z dostępem od strony Ginekologicznej Izby Przyjęć).

W ramach tej akcji oferujemy bezpłatne badania profilaktyczne, na które skierowanie lekarskie nie jest wymagane.

W szczególności, w ofercie mamy USG transwaginalne jako element profilaktyki raka jajnika oraz testy na HPV, które udało się pozyskać dzięki współpracy z Miastem Katowice. Podkreślamy, że dla badań nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 32 789 49 21, dostępnym w dni robocze w godzinach 12:00-14:00. Akcja będzie trwać od 11 do 15 marca, w godzinach popołudniowych od 15:00 do 19:00.

 

Inicjatywa „Tydzień dla Kobiet” to wolontariacka akcja Szpitala UCK wraz z zespołem Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej oraz Centralnej Izby Przujęć wraz z Ginekologiczną Izbą Przyjęć oraz Mama w Centrum,  która z sukcesem realizowana jest już od czterech lat. W tym czasie zbadaliśmy prawie dwa tysiące kobiet, z których część została skierowana na dalsze badania w ramach diagnostyki rozszerzonej.

Zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji!