przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Szanowni Państwo!

Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne i prognozowany (30.01.) bardzo silny wiatr, w trosce o bezpieczeństwo Państwa, naszych pracowników i wolontariuszy, zdecydowaliśmy o przeniesieniu wszystkich występów zaproszonych artystów do wnętrza budynku Szpitala przy ul. Ceglanej 35.

(OBOWIĄZUJE LIMIT MIEJSC)


Jednocześnie w związku z sytuacją epidemiczną i zwiększoną liczbą zachorowań na SARS COV-2 informujemy, że na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne


Każda osoba dorosła oraz niepełnoletnia wchodząca na teren Szpitala będzie miała możliwość przetestowania się testem antygenowym.

Po wejściu do Szpitala zespół przesiewowy poprosi o zdezynfekowanie rąk oraz zmierzy temperaturę.

Wchodzący, również dzieci, zostaną poproszeni o wymianę maseczki na nową jednorazową maseczkę chirurgiczną (zapewnioną przez Szpital).

Po skończonej wizycie prosimy o wyrzucenie maseczki do specjalnie przygotowanych koszy.

Zastosowanie się do obostrzeń jest niezwykle istotne i pomoże w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa.

 


 BADANIA

W niedzielę 30.01.2022 r. badania przesiewowe wzroku dla dzieci i dorosłych odbywać się będą w godzinach 10:00-18:00.


Jak wyglądać będą badania:

Z uwagi na specyfikę badań przeznaczone są one dla dzieci od 3 roku życia.

W pakiecie dla DZIECI badana będzie ostrość wzroku bez zakrapiania, a także ruchy gałek ocznych oraz ocena zeza, ciśnienie wewnątrzgałkowe i przedni odcinek oka.

*Z uwagi na fakt, że są to badania przesiewowe nie można nazwać je pełnymi badaniami okulistycznymi. W razie wykrycia nieprawidłowości wskażemy każdemu uczestnikowi wydarzenia odpowiednią drogę do dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.


W pakiecie dla DOROSŁYCH badana będzie ostrość wzroku bez zakrapiania, dioptron, a także ciśnienie wewnątrzgałkowe i przedni odcinek oka. Dodatkowo okuliści przeprowadzać będą kwalifikację zaćmy.

*Z uwagi na fakt, że są to badania przesiewowe nie można nazwać je pełnymi badaniami okulistycznymi. W razie wykrycia nieprawidłowości wskażemy każdemu uczestnikowi wydarzenia odpowiednią drogę do dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.


Będzie można również sprawdzić poziom cukru we krwi oraz zmierzyć ciśnienie.


 ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH I NIE TYLKO


BIBLIOTEKA SUM


We współpracy z Zakładem Anatomii przy Katedrze Nauk Podstawowych WNoZK stworzone zostanie stanowisko anatomiczne. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą:

- modele anatomiczne (w tym: naturalnej wielkości szkielet oraz tors z wyjmowanymi organami, model ręki, oka, ucha)

- atlas anatomiczny 3d

- plansze anatomiczne

Z uwagi na fakt, iż WOŚP gra w tym roku dla okulistyki dziecięcej, pojawi się także stanowisko biblioteczne dla osób niedowidzących. Na najmłodszych czeka również gra z upominkami.


LABORATORIUM PLUSZOWEGO MISIA

To stanowisko to nie tylko zabawa, ale również nauka. Dzieci będą mogły poznać procedurę

i technikę oraz pobrać krew swojemu ulubieńcowi – pluszowemu misiowi. Przekonają się, że pobieranie krwi wcale nie musi być straszne! Ale to nie wszystko – będą mogły również zasmakować pracy hematologa i mikrobiologa. Podczas wykonywania ćwiczeń prowadzący studenci będą opowiadać różne ciekawostki, które zapewne zainteresują nie tylko dzieci, ale również dorosłych.


FUNDACJA ONKOLOGICZNA „RAKIETY”

Trzypokoleniowe teamy Fundacji Onkologicznej „Rakiety” będą budować największe okulary z serc.


POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Marta Ludwiczek - autorka pierwszej w Polsce książki dla dzieci i rodziców (jednocześnie)

o pierwszej pomocy oraz Artur Żurek ratownik medyczny z ponad 15-letnim doświadczeniem, podczas finału będą podpowiadać co zrobić, by nie wpaść w tarapaty. Pokaz pierwszej pomocy będzie uzupełniony o sporą dawkę wiedzy, która może się przydać w sytuacjach zagrożenia życia np. jak wezwać pomoc, gdy nie możemy mówić, jak ratować ludzkie życie dzięki AED

i gdzie go szukać...


WARSZTATY EKOLOGICZNE

Na korytarzach UCK pojawi się także Jeż Nikoś – bohater książeczek dla dzieci autorstwa Katarzyny Majzel – Pośpiech, który tłumaczy najmłodszym zawiłości świata. Będzie można przywitać się z Jeżem osobiście, wystąpi jako 2 metrowa maskotka.

Katarzyna Majzel – Pośpiech poprowadzi również warsztaty ekologiczne.


FUNDACJA DR CLOWN

O dobre samopoczucie oraz uśmiech najmłodszych uczestników wydarzenia zadba Fundacja Dr Clown. Nie zabraknie dobrej zabawy i charakterystycznych nosków


FRYZJERZY DLA WOŚP

Postawimy stanowiska fryzjerskie w ramach akcji Fryzjerzy dla WOŚP NAH sp. z o.o. Będzie można zafundować sobie nową fryzurę i zasilić skarbonkę.


PUNKT MALOWANIA TWARZY dla najmłodszych

Makeup Artist Daria Wachowicz wyczaruje bajkowe makijaże dla najmłodszych. Zapraszamy na stanowisko między 12:00 a 18:00.

 

Przed budynkiem pojawi się Mobilny Punkt Sczepień oraz Wymazobus zapewniony przez szpital VITOMED, w którym chętni będą mogli skorzystać ze szczepień i darmowych wymazów.

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadba Stowarzyszenie Ratownicze „Nemo” im. Marka Zielińskiego.

We wszystkich tych miejscach ustawione zostaną stacjonarne skarbony WOŚP! Uczestników finału na Ceglanej rozgrzeje gorąca kawa z Bike Cafe Katowice.

SCENĘ KONCERTOWĄ ZMIENIAMY NA SZPITALNY HOL

 

Prowadzący Marcin Godzik w przerwach między występami zapozna z przebiegiem wydarzenia oraz przeprowadzi konkursy


12:00 - występ MAŻORETEK "AKCENT" z Miejskiego Domu Kultury LIGOTA

Zespół uświetni otwarcie naszej sceny– po którym nastąpi przywitanie gości oraz przedstawienie planu wydarzenia.


13:00 – występ zespołów wokalnych: THE TONACJA, HARMIDER, MIGOTKI ze studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach


14:30 – występ teatru BEZ PUENTY IMPRO – krótkie formy komediowe


16:00 – występ Chóru Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego


16:30 – występ zespołu CREE – takiego koncertu nie można przegapić


18:00 zakończenie imprezy i mini światełko do nieba


O podniebienia naszych wolontariuszy i osób pracujących przy wydarzeniu zadbają Restauracja Patio Park oraz Śląska Prohibicja

Katowicki Finał WOŚP 2022 Katowice - oficjalny profil miasta Katowice Miasto Ogrodów

Śląski Uniwersytet Medyczny Biblioteka SUM w Katowicach

Fundacja Onkologiczna Rakiety Fundacja Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice Fundacja Dr Clown Region Śląsk Jeż Nikoś NAH sp. z o.o. BioBazar Huta Baildon

Bike Café Miejski Dom Kultury Ligota Studio Piosenki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach Bez Puenty Impro http://www.cree.pl/koncerty/

 

 

Krótki opis:

Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne i prognozowany (30.01.) bardzo silny wiatr, w trosce o bezpieczeństwo Państwa, naszych pracowników i wolontariuszy, zdecydowaliśmy o przeniesieniu wszystkich występów zaproszonych artystów do wnętrza budynku Szpitala przy ul. Ceglanej 35.