przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Informacja dla Pacjentów Onkologicznych


Numer Call Center

32 358 12 81

Formularz kontaktowy


Korzystając w formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach danych osobowych, które za jego pośrednictwem podajesz.

Informacja dla Pacjenta Onkologicznego!

Zostaje zapewniona realizacja świadczeń dla pacjentów z chorobą nowotworową w zakresie leczenia systemowego (chemioterapii i programów lekowych) oraz radioterapii. W każdym przypadku decyzję o odroczeniu lub kontynuacji leczenia podejmuje lekarz prowadzący na podstawie oceny aktualnego stanu klinicznego Pacjenta. Ograniczone zostają wizyty kontrolne Pacjentów po zakończonym leczeniu onkologicznym. Informacja o zmianie terminu wizyty zostanie przekazana telefonicznie w oparciu o decyzję lekarza. Istnieje możliwość realizacji wizyty w formie teleporady.

Pacjenci z niepokojącymi objawami, które mogą mieć związek z chorobą nowotworową lub prowadzonym leczeniem są proszeni o bezpośredni kontakt telefoniczny z lekarzem prowadzącym lub lekarzem dyżurnym.

Pilne badania diagnostyczne będą wykonywane w terminie. W przypadku przesunięcia terminu planowych badań kontrolnych Pacjent zostanie poinformowany telefonicznie.

Pacjenci z podejrzeniem nowotworu, którzy chcą umówić się na wizytę konsultacyjną proszeni są o kontakt telefoniczny z Koordynatorem Leczenia Onkologicznego.

Szpital wprowadził całkowity zakaz odwiedzin pacjentów onkologicznych. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Pacjenci hospitalizowani mają bezwzględny zakaz opuszczania szpitala, gdyż przebywając poza szpitalem mogą zarazić się wirusem. Dotyczy to również spotkań z rodziną.

 

Szczepienia

https://www.uck.katowice.pl/szczepienia-na-covid 

 

KOORDYNATORZY DILO

tel. 663 041 808 

tel. 533 339 723

KOORDYNATORZY DILO (radioterapia)

tel. 730 992 485

 

W przypadku podejrzenia zarażenia wirusem SARS-CoV-2 należy zadzwonić na specjalną infolinię NFZ: 800 190 590!