przejdź do treści
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego

Pracownia MR wyposażona jest w nowoczesny rezonans GE Healthcare 1,5 T SIGNA Aritst o średnicy gantry aż 70cm, z cewkami i oprogramowaniem do badań serca, ośrodkowego układu nerwowego, przewodu pokarmowego, tkanek miękkich, kości i stawów.

Nowoczesna opcja HyperMAVRIC SL umożliwia wykonanie badania z większością metalowych implantów w ciele pacjenta, skraca czas skanowania nawet o 40%, oraz zmniejsza artefakty pochodzące z implantów metalicznych.
Aparat wyposażony jest również w algorytm rekonstrukcyjny Air Recon DL oparty na sztucznej inteligencji pozwalający na uzyskanie wyższej jakości badania.

Dodatkowo pracownia wyposażona jest w oświetlenie ambientowe umożliwiające zmianę kolorystyki według życzenia pacjenta, zapewniając relaks i wyciszenie podczas badania. System audio umożliwia kontakt głosowy z pacjentem oraz pozwala na słuchanie muzyki relaksacyjnej podczas badania.

Przygotowanie do badania MR:

1. W dniu badania zalecamy unikać stosowania intensywnego makijażu i lakieru do włosów a także noszenia biżuterii, które mogą powodować artefakty w polu magnetycznym rezonansu utrudniające interpretację badania.

2. W dniu badania nie należy odstawiać stosowanych przewlekle leków (leki można popić wodą niegazowaną).

3. Na badanie MR jamy brzusznej i miednicy należy zgłosić się na czczo (minimum 6h bez posiłku). W miarę możliwości w dniu poprzedzającym badanie stosować dietę lekkostrawną w celu oczyszczenia jelit.

4. Badanie MR jamy brzusznej i miednicy w uzasadnionych przypadkach może wymagać doustnego przyjmowania kontrastu (rozcieńczonego w 1,5 – 2 l wody), w celu wypełnienia i lepszego uwidocznienia jelit. Pacjent otrzymuje kontrast w chwili zgłoszenia się do Pracowni. Czas spożywania kontrastu przed badaniem wynosi 1,5 – 2 godzin.

5. Badanie MR nie powinno być wykonywane u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.

Szanowni Pacjenci,
dokładamy wszelkich starań by Państwa badania odbywały się punktualnie. Jednak z uwagi na specyfikę badań oraz schorzenia pacjentów czas oczekiwania może się wydłużyć.
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.